ve vězení, o base, do vězení, informace, pravda   >   Aktuality   >   levnější volání pro vězně

Konečně levnější volání pro vězně

Frog-949599_960_720 Po desetiletí trvající problém nepřiměřeně drahého telefonování pro odsouzené snad konečně skončí. Odsouzení by podle generálního ředitele vězeňské služby p. Dohnala měli mít od nového roku možnost telefonovat svým blízkým za 2 koruny na minutu a cena se má účtovat po vteřinách, což odpovídá ceně běžné na trhu. Dosud cena jedné minuty na mobilní telefon stála odsouzeného 15 Kč, což je v roce 2016 naprosto mimo ekonomickou realitu a dosavadní operátor O2 na odsouzených (tedy lidech, kteří si nemohou vybrat) dost sprostě vydělával.

Novinka by měla pomoci vězeňské službě také v boji s pašováním mobilních telefonů do věznic, protože drahé oficiální volání je jedním z důvodů, proč k tomu dochází. Není výjimkou, že odsouzený zaplatí měsíčně za telefonování 3000 Kč, což si naprostá většina nemůže dovolit.

Nově by snad také mělo být dodržováno již téměř tři roky staré nařízení, které říká, že odsouzení mají možnost volat pětkrát týdně po dobu 10 minut. Pro zjednodušení mají být umístěny telefonní automaty na každém oddělení a hovory bude nahrávat sám automat, ostatně tento princip funguje velmi dobře v některých věznicích už nyní. Vychovatelé a další zaměstnanci, kteří dosud museli telefonáty přímo odposlouchávat, nyní budou moci čas využít k ušlechtilejší práci.   

pravý panel