Money-494163__180 Plat ve vězení

Odměnu za práci ve výkonu trestu stanovuje vyhláška vlády z roku 1999 a od té doby se nezměnila. Z toho také vyplývá její výše. Naprostá většina vězňů má základní hrubou mzdu ve výši 4 500,-, což odpovídá něčemu přes 4 000,- v čistém. Z toho se odečítá přibližně 1 350 Kč na náklady výkonu trestu 32%, 40% na úhradu dluhů (pokud máte) 20% dostanete jako kapesné (cca 820Kč) a 60 korun ca Vám bude spořit.

Pokud máte štěstí a zrovna děláte činnost pro kterou je třeba vyučení, nebo kurz, můžete dostat až 6 750,- tedy 2. platovou třídu (procenta zůstávají zachována). Většina věznic se ale snaží toto komplikovat a buď Vás na takovou pozici vůbec nedají, změní její název, nebo Vám dají 2. platovku až po 3 měsících. Je to ale z jejich strany podvod a potom se na nás obraťte a pomůžeme s řešením.

Existuje i tzv 3. platová skupina se základním platem 9 800,- Což už je něco jako výhra v loterii. Dostávají jí z pravidla tzv cáchaři apod. Nicméně to je jeden z tisíce a tito lidé si většinou poradí i bez našich rad.

Hlavním problémem však je, že práce je ve věznicích málo a dlouhou dobu se uměle navyšovala tak že se jedno pracovní místo rozdělilo na více osob a tak si nikdo nevydělal naprosto nic. Protože přirozeně plný plat jen za 160 hodin práce. Vězni navíc nemají žádnou dovolenou.

pravý panel