Liberty-statue-198887_960_720 Po propuštění z vězení

Co vlastně dělat po propuštění.

  1. V první řadě se většina lidí jde bavit a vyhledat společnost, od které byly odděleni. Když se z toho dostanete, zjistíte, že jste v normálním světě.
  2. Je  třeba zajistit několik základních věcí s úřady
  3. Zajděte se nahlásit na úřad práce. Je to důležité udělat do týdne. Většina z vás má dost dluhů, takže není od věci, dluhy nezvyšovat. Někdo Vám totiž musí platit sociální a zdravotní pojištění. Na stejném místě je třeba vyřídit sociální dávky.
  4. Přihlaste se u obvodního lékaře. Je to pro vás důležité i z důvodu následného nástupu do práce.
  5. Při propuštění jste dostali zprávu pro sociálního kurátora. Navštivte ho. Můžete jeho prostřednictvím dostat 1000 Kč (záleží na tom, jestli si s sebou nesete peníze z VT, a na osobě kurátora).
  6. Jakmile se vzpamatujete, je fajn dívat se po práci.

Další doporučení budou přibývat.

Neziskovky

Oddlužení

Výmaz z trestního rejstříku

Pomoc se zastavováním exekuci

Práce po propuštění

Pustil je, co dál 

 

Diskuze k propuštění z vězení

z IP 93.89.108.*** | 17.10.2016 21:14
Dobry den,  pritel byl odsouzen v roce 2003 na sest let nepodminene soudem v italii,  nevedel o zadnem zatykaci,  nikdy ho v miste bydliste nikdo nehledal,  pote ho v roce 2009 zatkli na letisti ve Francii,  v tamni veznici byl mesic,  rekli mu,  ze bude prevezen do Italie.  Po mesici ho najednou pustili ven,  dali mu jen papir o propusteni bez nejakeho uvedeni dovodu.  Na policii v CR mu rekli,  ze dle jejich databaze nemaji informace o mezinarodnim zatykaci na pritele.  Minuly tyden si byl pro vypis z rejstriku trestu a ma tam tento zaznam.  Dnes podal zadost o vymaz z TR,  nevite prosim,  zda v tomto pripade bude uspesny?  Jak dlouho to asi trva?  A jestli se posila nejake vyrozumeni o rozhodnuti?
z IP 188.175.169.*** | www.obase.cz | 18.10.2016 13:29
Dobrý den,
Mám v tom trochu zmatek. Z toho, co píšete mi není naprosto jasné, který soud ho odsoudil, ani na jak dlouho. Pokud se jedná o odsouzení soudem v ČR, jsou pravidla poměrně jednoduchá, najdete zde www.obase.cz/po-propusteni/vymaz-z-trestniho-rejstriku
Pokud byl odsouzen v zahraničí, záleží kde. Jinak českým soudům trvá zahlazení trestu v průměru 6 měsíců.
z IP 188.175.62.*** | 24.11.2016 20:25
Dobrý den,
partner byl propuštěn na PP počátkem října. Téměř celou dobu trestu pracoval. Nyní po více než 7 týdnech stále čekáme na mzdu a výplatní lístek za září (mělo být přichystáno na 15.10)  a také za část října (k 15.11.).  Byl problém také se získáním zápočtového listu, který byl vydán až po osobní návštěvě ekon. oddělení věznice. K tomuto bylo sděleno, že zápočtový list si má navíc ve věznici vyžádat přímo úřad práce. Při této návštěvě také řekli, že na mzdu za září má partner vyčkat do 31.10. Dodnes však nedorazilo nic, schránka je označena, kontrolujeme poštu jak na faktické, tak i korespondenční adrese.
Uniká mi, proč VS zadržuje oněch pár tisíc, když zejména zkraje po propuštění jsou pro nás velmi důležité.
Zkuste poradit, co podniknout dále.
Po telefonu člověku žádné informace neřeknou, zvolíme-li formu doporučeného dopisu, může se stát, že na odpověď budeme čekat třeba měsíc.
Díky za případnou radu.
Kača
z IP 188.175.169.*** | Www.obase.cz | 24.11.2016 22:01
Dobrý den, o jakou věznici se prosím jedná? Zápočtový list by měl pracovník dostat ke dni ukončení pracovního poměru. Vězeň tedy ke dni propuštění. Jedná se čistě o administrativní úkon a jeho vydání by nemělo nic bránit. Co se týká výplatního termínu, věznice je zaměstnavatel jako každý jiný, tudíž musí dodržovat podmínky pracovní smlouvy a zákoníku  práce. Pokud tomu tak není, je to na stížnost. Osobně doporučuji se po telefonu asertivne domoci důvodu, jak je možné, že mzda stále nedorazila. Pokud neodpoví finanční oddělení, pak se nechat přepojit přímo na ředitele. Asertivne znamená slušně, ale dostatečně rázně. Povinnosti, které popisujete, plní většina věznic naprosto samozřejmě. Kdyby jste měla i tak problémy, ještě se ozvěte.
z IP 193.85.242.*** | www.obase.cz | 4.3.2017 09:40
Dobrý den chci se zeptat byli mi proměněný obecně prospěšné práce na výkon trestu odnětí svobody délka byla 9 měsíců po 5 a půl měsíci jsem byla podmínečně propuštěna s podmínkou na 2 roky a ta mi končí v červnu 2017 a ráda bych se zeptala po jaké době si můžu zažádat o výmaz z rejstříku trestu děkuji za radu a informace
z IP 37.188.179.*** | Www.obase.cz | 4.3.2017 11:18
Dobrý den,
Po třech letech od propuštění.
z IP 176.74.128.*** | 16.5.2018 10:42
Dobrý den prosím co dělat když bývalá ex s přítelem vůbec nekomunikuje ,teď se dozvěděl od bratra že má dluh na výživném dohledavali jsme účty ale 3jsme nenašli ihned jsme ji poslali DOP dopis podle ní je částka daleko větší musíme doplatit castku kterou požadujete vyhrožuje že to bude řešit jinak zatím jsme od ní odpověď nedostali a asi ani neodpoví děkuji Jana

pravý panel