Typewriter-159878_960_720

Stížnosti na věznice (vězeňskou službu)

Rada č. 1. Nestěžujte si

Naprostou většinu stížností zamete generální ředitelství pod koberec. Jednoduše to funguje tak, že se jednotliví ředitelé věznic přesouvají na posty šéfů oddělení na GŘ a obráceně. To podle toho, kdo je ministrem spravedlnosti, či jaký se stal průšvih. Tedy se jen těžko někdo postaví proti někomu, kdo mu za měsíc může dělat šéfa.(názor redakce)

Mimo to stížností naštvete všechny okolo a V.S. vám to velmi ráda dá pocítit. Není vyjímečné, že se vám pomůže proti mukíkovi poštvat i vězně samotné.

Cokoli potom budete od V.S. žádat, pokud přímo nemusí. Nevyjde vám vstříc.

  

 Rada č.2 Obraťte se na nás.

Napište do diskuze nebo na náš mail, jaký vznikl problém a pokusíme se najít řešení. V celé vězeňské službě je ročně z obrovského počtu stížností uznána 1-2. Přitom ze 3 stížností, které jsem podal byly 2 uznány. Věřím tak, že můžeme pomoci.

 

Rada č.3 Vše posílejte zároveň na další úřady

Posíláte-li stížnost na generální ředitelství, pošlete ho zároveň na ministerstvo spravedlnosti, GIBS a pod. Kam to zasíláte, vypište i do rozcestníku.

 

Koment

z IP 176.114.240.*** | 14.2.2017 19:33
Dobrý den,

prosím o radu, na koho se obrátit ve věci:

Dne 5.2.2017 požádal syn ve výkonu trestu vychovatele o odeslání Žádosti o podmíněné propuštění doporučenou poštou.
Byl přesvědčen, že dopis byl odeslán a běží lhůta ke stanovení termínu projednávání PP.
V tentýž den jsem odesílala taktéž doporučenou poštou své Připojení rodiny k žádosti o PP. Mám aktivovánu službu u České pošty
"sledování zásilky" a na email mi přišlo vyrozumění o převzetí zásilky příslušným soudem 6.2.2017.
Dnes 14.2.2017 mi bylo doručeno od zmíněného soudu sdělení, že syn Žádost o PP nepodal, tudíž se nebude projednávat.
Mám za to. že VS dopis neodeslala a z nepochopitelných důvodů ho zadržuje. Syn o vzniklé situaci neví. Jak se můžeme bránit?
A jak můžeme zjistit jestli věznice dopis odeslala? Podotýkám, že součástí žádosti byly tři přílohy v originále: záruka organizace, příslib zaměstnání. Jejich ztráta by byla pro nás velkou komplikací a další časovou prodlevou.

Děkuji mnohokrát za jakoukoli reakci na můj dotaz.

Vilma Jančičová
Praha
z IP 188.175.169.*** | www.obase.cz | 15.2.2017 08:46
Dobrý den,
doporučuji, aby se obrátil na vychovatele. Veškerá úřední korespondence se eviduje jednak v sešitech odchozí pošty a pak i ve vězeňském informačním systému. Samozřejmě je ideální, posílat žádost doporučeně. Dopis se považuje za podaný okamžikem předání zástupci VS. Pokud na soud nedošel, můžete podat oficiální stížnost řediteli věznice, či dozorujícímu státnímu zástupci.Tak, nebo tak doporučuji, podat žádost znovu.

pravý panel